Co dalej z amerykańskim crowdfunding bill?

share on:

 

Przegłosowanie pakietu ustaw, w tym tzw. crowdfunding bill w obu Izbach amerykańskiego Parlamentu było bardzo ważnym krokiem, ale to nie koniec walki o regulację crowdfundingu, mimo poparcia społecznego i politycznego, w tym „namaszczenia” przez Prezydenta Obamę.

Senat przegłosował pakiet JOBS w stosunku 73-26, ale ze względu na wprowadzone poprawki senatorskie, musi on zostać ponownie postawiony pod głosowanie w obu Izbach. Natychmiast pojawiło się bardzo wiele głosów sprzeciwu, w tym poważnych mediów – Wall Street Journal, Bloomber, czy New York Times. Największa krytyka spada na brak ochrony inwestorów i tworzenia furtki dla oszustów na silnie uregulowanym amerykańskim rynku kapitałowym. Jak pisze New York Times:

House Republicans, Senate Democrats, and President Obama have found something they can all support: a terrible package of bills that would undo essential investor protections, reduce market transparency, and distort the efficient allocation of capital.

Dzień przed czwartkowym głosowaniem oficjalny list sprzeciwiający się ustawom wystosowały także spore organizacje konsumenckie – Consumer Federation of America i Americans for Financial Reform. Zatytułowane „JOBS Act Would Harm Investors and Hurt the Economy: Vote NO” nie przyniosło efektu, ale jest kolejnym objawem sprzeciwu przeciwko proponowanym regulacjom.

Tekst przegłosowanego crowdfunding bill w ramach JOBS, inaczej zwanego CROWDFUND Act znaduje się na CrowdfundingLaw.

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

1 Comment

Leave a Reply