Szkoła Beesfund: Dlaczego warto zdecydować się na crowdfunding?

share on:

Nie opublikuję mojego pomysłu w Internecie – słychać nierzadko z różnych stron. Dlaczego? Jest zbyt genialny? Wygodniej mu w przysłowiowej szufladzie? Ktoś inny to zrobi? Warto opowiadać o pomysłach, przedstawiać je, a przede wszystkim realizować!

 

Prowadzenie projektu crowdfundingowego wymaga przedstawienia własnego pomysłu, przyszłej wizji oraz udowodnienia możliwości jego realizacji. Jest to niesamowita szansa na przekucie marzeń w realne działanie przy wsparciu zaangażowanej społeczności. Jeżeli od dawna masz plan, rozważasz rozkręcenie własnego biznesu, chcesz zorganizować wydarzenie tematyczne to zgłoś projekt na beesfund, zaprezentuj siebie i swoją ideę i sprawdź co sądzą o niej inni!

Finansowanie społecznościowe ma wiele zalet dla kreatywnych twórców. Poza pozyskaniem kapitału, pozwala zbudować bazę potencjalnych klientów i fanów, korzystać z marketingu wirusowego, gdy informacja o projekcie dociera do wielu osób, a także pozyskać komentarze na temat własnego pomysłu. Nawet jeżeli jest to krytyka, to jest opinią osoby wstępnie zainteresowanej, a więc umożliwia dostosowanie go do wymagań różnych grup odbiorców. Co więcej, nawet gdy projekt nie osiągnie sukcesu jest to paradoksalnie świetna wiadomość! Przed zainwestowaniem czasu i pieniędzy okazało się, że przyszli klienci i odbiorcy nie są do końca zainteresowani ofertą!

Jest prawdą, że nie wszystkie projekty można sfinansować w ten sposób. Przedsięwzięcia adresowane do rynku business-to-business mogą się udać tylko w przypadku crowdfundingu udziałowego. Jeżeli pomysł oparty jest na skomplikowanej, a nieopatentowanej technologii, to jego pokazanie może być rzeczywiście zagrożeniem. Jednak większość przedsięwzięć nie jest obarczona tym ryzykiem. Gdy słyszymy, że ktoś boi się zaprezentować pomysł, to znaczy że nie jest niezbędny do jego realizacji i nie chce wykorzystać pozycji pierwszego!

Jest też aspekt praktyczny – nawet jeżeli ktoś ma możliwość i chęć powielenia koncepcji, to racjonalnym rozwiązaniem jest współpraca, a nie konkurencja! To szansa na pozyskanie partnera, mentora, inwestora. Rozwinięte firmy siłą rozpędu dryfują po rynku nawet jeśli są źle zarządzane. Twój pomysł będzie wartościowy tylko jeżeli to Ty go zrealizujesz! Czas pokazać na co Cię stać!

Aby zgłosić projekt na beesfund.com wejdź w swój profil użytkownika i kliknij „Stwórz projekt”!

Cykl „Szkoła Beesfund” jest efektem współpracy pierwszej polskiej platformy udziałowego finansowania społecznościowego beesfund.com i portalu crowdfunding.pl – partnera merytorycznego.

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply