Największy projekt polskiego crowdfundingu – 1,2 mln

share on:

Na beesfund.com rozpoczął się największy projekt w historii polskiego finansowania społecznościowego. Zespół redakcyjny popularnego magazynu literackiego Bluszcz, z tradycjami sięgającymi 1863 roku, wziął sprawy w swoje ręce i próbuje zebrać środki na stworzenie własnego magazynu kulturalno-literackiego PARK. W celu wywiązania się z obietnicy rocznej prenumeraty muszą zebrać 1 200 000 zł!

– Na polskim rynku wydawniczym jest miejsce dla takiego wydawnictwa – mówi Marek Łuszczyna, dziennikarz, redaktor i członek zespołu, który chce przywrócić blask polskiej kulturze, a w szczególności literaturze. Za wsparcie projektu można uzyskać ciekawe nagrody:

[box]

Nagrody za wsparcie:

  • 20 zł – ekskluzywny pierwszy numer magazynu PARK
  • 48 zł półroczną, a za 84 zł roczną prenumeratę elektronicznego wydania magazynu PARK (dostępną później w cenie 10 zł za numer, czyli 120 zł rocznie)
  • 84 zł półroczną, a za 144 zł roczną prenumeratę papierowego wydania magazynu PARK (dostępną później w cenie 18 zł za numer, czyli 216 zł rocznie)
  • pakiety reklamowe już od 6000 zł, docelowo jedna strona reklamowa będzie kosztowała „rynkowe” 12 000 zł brutto.

[/box]

Gdy zaczynaliśmy akcję „Społecznościowego ratunku magazynu Bluszcz„, absolutnie nie wiedzieliśmy, że tak dużym poparciem i zainteresowaniem będzie się cieszył ten pomysł. Wiele ciepłych słów, ofert wsparcia i spotkań doprowadziło do tego, że stało się to faktem i projekt został uruchomiony.

Prosta kalkulacja wskazuje, że magazyn PARK zacznie się ukazywać, jeżeli roczną prenumeratę wykupią 8 334 osoby, ale jak deklarują autorzy projektu, będą aktywnie poszukiwali dużego inwestora. Słusznie zakładają jednak, że łatwiej będzie prowadzić negocjacje pokazując spore grono  Czytelników-Prenumeratorów.

Projekt sfinansowania reaktywacji wysokiej jakości magazynu literackiego jest przejawem rewolucji na rynku wydawniczym, o której piszemy od dawna. Redakcja staje na czele tłumu, który może udowodnić, że polska kultura i polskie czytelnictwo nie umierają, jak głosi wiele osób. Sama idea zakwestionowania takich opinii i złożenie społecznościowego dowodu jego słuszności będzie wielkim sukcesem polskiej kultury!

Kibicujemy Markowi, Ewie i Marcie i zachęcamy Was do wsparcia tego projektu!

Projekt „Magazyn literacki PARK na beesfund.com

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply