Konsultacje projektu nowej ustawy o zbiórkach publicznych zakończone, MAC odpowiada

share on:

Na portalu mamazdanie.org.pl odbywały się konsultacje społeczne projektu założeń do nowej ustawy o zbiórkach publicznych. Projekt przewiduje sporo istotnych zmian, w tym precyzyjną definicję i liberalizację zbiórek dokonywanych przez Internet.

Pracownicy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji kierowanego przez Michała Boniego odpowiedzieli na liczne pytania, a część sugestii włączyli do nowej wersji projektu założeń do ustawy.

Należy dodać, że finansowanie społecznościowe nie ma nic wspólnego ze zbiórkami publicznymi, ale w wielu mediach mechanizmy te przez pozorne podobieństwo były utożsamiane. Na crowdfunding.pl relacjonowaliśmy przebieg publicznej dyskusji nad projektem nowelizacji ustawy o zbiórkach, który w skrajnym wypadku mógłby objąć i utrudnić rozwój crowdfundingu w Polsce.

[box]

Z częścią odpowiedzi i aktualną wersją założeń do ustawy o zbiórkach można zapoznać się na specjalnej stronie w portalu mamzdanie.org.pl.

[/box]

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply