Mzuri CFI – teraz każdy może czerpać korzyści z inwestowania w mieszkania na wynajem

share on:

 

Mzuri Crowd Fund Investing (Mzuri CFI) to pomysł Sławka Muturi, uznanego eksperta z dziedziny inwestowania w nieruchomości, założyciela Grupy Mzuri. Inicjatywa ta umożliwia grupowe inwestowanie w mieszkania na wynajem celem uzyskania ponadprzeciętnych zysków z zachowaniem niskiego ryzyka.

Do tej pory na rynku nieruchomości inwestować mogły tylko osoby, które posiadały wysoką nadwyżkę gotówki. Celem kupienia choćby małego mieszkania na wynajem inwestor musiał dysponować przynajmniej kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Ta bariera znacznie ograniczała możliwości inwestowania w nieruchomości przeciętnemu Kowalskiemu.

Mzuri CFI znosi to ograniczenie i udostępnia rynek nieruchomości dla inwestorów, którzy, ze względu na wysokie kapitałowe bariery wejścia, omijali z daleka ten sposób inwestowania. Wystarczy, że Kowalski dysponuje gotówką w wysokości od 10.000 zł, by zacząć czerpać korzyści generowane przez zakup mieszkań na wynajem.

Mzuri CFI zbiera kapitał od inwestorów i przeznacza go na zakup całych kamienic, domów lub mieszkań i ich remont. Następnie mieszkania są sprzedawane lub wynajmowane, co generuje jednorazowy zysk lub stały przychód w postaci czynszu najmu. Inwestorowi należy się udział w zysku w kwocie proporcjonalnej do wpłaconego przezeń kapitału.

Inwestowanie z Mzuri CFI pozwala na ograniczenie ryzyka i uzyskanie satysfakcjonującego zwrotu, którego nie zapewni żadna lokata bankowa. Pierwsza inicjatywa grupowego inwestowania, uruchomiona przez Grupę Mzuri pod nazwą Mzuri CFI 1, do której nabór zakończył się sukcesem w grudniu 2014 roku, wykaże się ponad 10% zwrotem w skali roku. Zadaniem tej spółki był zakup atrakcyjnej inwestycyjnie kamienicy w celu przeprowadzenia jej remontu i sprzedaży mieszkań z przeznaczeniem na wynajem. W chwili obecnej trwa remont kamienicy, a mieszkania z pierwszego etapu zostały już wyprzedane.

W chwili obecnej nowi inwestorzy mogą przystępować do Mzuri CFI 2. Spółka nabyła portfel mieszkań na wynajem i będzie regularnie wypłacać udziałowcom zysk z najmu. Docelowa stopa zwrotu szacowana jest na poziomie ok. 6% rocznie.

We wrześniu 2016 roku planujemy uruchomić Mzuri CFI 4, które powtórzy strategię inwestowania zastosowaną przez Mzuri CFI 1 i wykaże się zwrotem w wysokości 12% w skali roku w wariancie konserwatywnym i nawet do 30% w skali roku w wariancie optymistycznym.

Zalety inwestowania z Mzuri CFI

Mzuri CFI potrafi osiągać ponadprzeciętne zyski w porównaniu do alternatywnych inwestycji dzięki wyszukiwaniu nieruchomości będących okazją inwestycyjną i taniemu (choć jakościowo wysokiemu) wyremontowaniu i wynajęciu ich przy niskich kosztach własnych. Dzięki dużej skali działania Mzuri CFI ma dostęp do większych transakcji niedostępnych przy niskim kapitale (np. zakup całych kamienic) oraz dostęp do okazji inwestycyjnych w całej Polsce. Zebrany kapitał zabezpieczony jest realnymi aktywami, które charakteryzuje dywersyfikacja na wiele lokalizacji i typów projektów inwestycyjnych. I co ważne – inwestor ma spokój, nie traci czasu wolnego i nie musi znać się na inwestowaniu (nie musi nawet mieszkać w Polsce!). Wszystko zrobią za niego specjaliści z Grupy Mzuri.

Jeżeli chcieliby Państwo otrzymać bardziej szczegółowe informacje na temat Mzuri CFI i planów związanych z kolejnymi edycjami, zapraszamy do zapisania się do newslettera na naszej stronie www.mzuricfi.pl.

Materiał powstał we współpracy MZURI Investments w ramach akcji „Inwestowanie w nieruchomości z MZURI Crowdfund Investing

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply