Real estate crowdfunding w Polsce – 7 milionów złotych w Mzuri CFI 4

share on:

Mzuri CFI 4 – największa crowdfundingowa spółka w Polsce działająca w branży nieruchomości – zakończyła zbieranie kapitału z rezultatem 7 mln zł. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup kilku nieruchomości w największych miastach w Polsce, ich remont oraz sprzedaż mieszkań po podniesieniu ich wartości. Próg wejścia wynosił 10 tys. zł. Prognozowana stopa zwrotu z inwestycji to ok. 12 proc. w skali roku.

Informacja prasowa dostarczona przez MZURI Investments.

Specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań i inwestowaniu w nieruchomości Grupa Mzuri na początku września 2016 uruchomiła kolejną spółkę celową – Mzuri CFI 4 – która w oparciu o model inwestowania społecznościowego zakupi, wyremontuje i sprzeda kilka kamienic w Warszawie i innych miastach. Projekt potrwa od roku do dwóch lat. To największa dotychczas inicjatywa crowdfundingowa w Polsce. – Wczoraj zakończyło się zbieranie deklaracji objęcia udziałów w Mzuri CFI 4.  To dla nas ogromny sukces, planowaliśmy bowiem zebranie 1,5 mln i zakup jednej kamienicy, zaś efekty okazały się prawie pięciokrotnie wyższe – podkreśla Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI 4.

Mzuri CFI 4 to kolejna Spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfunding’u, która umożliwia grupowe inwestowanie w mieszkania na wynajem osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem. Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1, pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Mzuri CFI 2, uruchomiona w roku 2015, zebrała już blisko 3 mln zł. Cieszy nas to, że z każdym kolejnym projektem CFI rośnie przeciętna wysokość kapitału wpłacanego przez inwestorów – półtora roku temu zaczynaliśmy od poziomu niecałych 25 tys. zł, by przez 35 tys. zł dojść do dzisiejszego poziomu ok. 50 tys. zł. – i to mimo ze próg wejścia niezmiennie utrzymujemy na poziomie 10 tys. zł, tak by zarabianie na nieruchomościach udostępnić studentom, pielęgniarkom i kolejarzom – mówi Roland Caban, menedżer projektów CFI w Grupie Mzuri. Co znamienne, czas pozyskiwania kapitału również ulega skróceniu. – Do pierwszej inicjatywy Mzuri CFI kapitał w wysokości 1,5 mln zł zbieraliśmy przez 6 tygodni. W przypadku Mzuri CFI 4 poziom ten osiągnęliśmy po trzech dniach, a finalny poziom 7 mln zł po jedynie dwóch tygodniach– dodaje Caban.

Spółki Grupy Mzuri same również inwestują w swoje przedsięwzięcia. W CFI 4 zainwestowały 100 tys. zł własnego kapitału, a dodatkowo kadra menedżerska Grupy wpłaciła kolejne 140 tys. zł. Udziały w Spółce obejmie łącznie 142 wspólników. Co ciekawe, Spółka wychodzi już poza krąg zainteresowania inwestorów wyłącznie z Polski, objęcie udziałów w CFI 4 zadeklarowali również obcokrajowcy z Rosji a nawet z Azji. Nowością jest również, że Mzuri CFI 4, jako tzw. alternatywna spółka inwestycyjna, zostanie objęta nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego

Spółka zapowiada już powołanie kolejnych projektów CFI.CFI 5 będzie prawdopodobnie miało charakter deweloperski, a więc naszym celem będzie budowa nowych mieszkań na wynajem. Nieustannie prowadzimy też due diligence kolejnych projektów rewitalizacyjnych m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy i w Warszawie. Rynkiem nieruchomości w Polsce zajmujemy się już od 1997 roku, zarządzamy ponad 2 tys. mieszkań na wynajem, z czego 500 znajduje się w Warszawie, dlatego doskonale wiemy jakich inicjatyw brakuje na rynkukomentuje Sławek Muturi, ekspert od inwestycji w mieszkania na wynajem, założyciel Mzuri i przewodniczący rady nadzorczej Mzuri CFI 4..

Grupa Mzuri działa na rynku nieruchomości. W skład Grupy wchodzi Mzuri – to pierwsza i obecnie największa w Polsce firma zarządzająca mieszkaniami na wynajem. Obsługuje ponad 2 000 mieszkań w ponad dwudziestu miastach całej Polski. Mzuri Investments – pomaga w znajdywaniu okazji rynkowych oraz zakupie i remoncie mieszkań. Na przestrzeni ostatnich kilku lat pomogła w zakupie ok. 500 mieszkań oraz kilku kamienic. Mzuri CFI – crowdfundingowe spółki celowe realizujące projekty inwestycyjne.

Materiał powstał we współpracy MZURI Investments w ramach akcji „Inwestowanie w nieruchomości z MZURI Crowdfund Investing

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply