#CFNEWS – INFORMACJE ZE ŚWIATA CROWDFUNDINGU

share on:

#CFnews to idea, którą wymyśliliśmy, aby ułatwić Wam dostęp do informacji branżowych. Cotygodniowa prasówka w prosty sposób pozwoli śledzić trendy i być na bieżąco. Czytając #CFnews, dowiesz się o nowościach w branży crowdfundingu, crowdinvestingu, fundraisingu, start-upów i ogólnie pojętego new businessu z Polski i świata.

Zaczynamy więc przegląd informacji z ostatniego tygodnia!

  1. Innowacja z Polski otrzymuje 7 mln zł dotacji

Takimi właśnie środkami Komisja Europejska postanowiła wesprzeć polską firmę Interclinic. Służyć mają one wprowadzeniu na europejski rynek sztandarowego produktu firmy – inteligentnej maski Neuroon, służącej poprawie jakości snu.

Siedmiomilionowy grant został przyznany w ramach programu Horyzont 2020. Firma Interclinic nie po raz pierwszy może mówić o dużym szczęściu. Trzy lata temu jej twórcy uzbierali na swój „senny” wynalazek prawie pół miliona dolarów podczas kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter. Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze nie raz usłyszymy o Neuroon i innowatorach znad Wisły.

Czytaj więcej: http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/303099888-7-mln-zl-dla-innowacji-z-Polski.html#ap-

2. Rozwiązania płatnicze przyszłości

Całkiem niedawno firma First Data Polska – właściciel m.in. marki Polcard – opublikowała raport Laboratorium Przyszłości. Na jego kartach eksperci bankowi oraz prognostycy wytypowali 22 usługi i produkty płatnicze, które niebawem mogą zawojować rynek.

Na liście znalazły się nie tylko dostępne już pomysły, takie jak zbliżeniowe płatności mobilne. Analizowano również metody płatności rodem z filmów SF, takie jak implanty z NFC, czy też globalna waluta elektroniczna. Dla korzystających z usług bankowy z pewnością nadchodzą ciekawe czasy…

A oto pozostałe pełna lista owych rozwiązań płatniczych jutra:

https://www.linkedin.com/pulse/przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-p%C5%82atno%C5%9Bci-wg-first-data-i-4cf-kacper-nosarzewski

3. Różnorodność podstawą sukcesu

Renomowana platforma crowdfundingowa Indiegogo ujawniła, że od 2008 roku korzystało z niej 700.000 osób z 223 krajów. Trudno o lepszy dowód na to, że w dziedzinie pomysłów na biznes i technologii, granice krajów i kultur odgrywają drugorzędne znaczenie.

Indiegogo to platforma, która w dziedzinie crowdfundingu technologii, filmów i gier komputerowych zdążyła sobie umościć wygodne gniazdko na rynku. Jak podkreślają jej twórcy, zawsze wierzyli w to, że każdemu należy się sprawiedliwa szansa na własny biznes. Opublikowane przez nich statystyki doskonale pokazują, że najlepsze pomysły na projekty powstają ze zderzenia różnych sposobów myślenia i kultur.

Czytaj więcej: https://www.crowdfundinsider.com/2017/03/97263-indiegogo-heres-diversity-inclusion-matter-us-infographic/

4. Nie ma przeszkód, są tylko wyzwania

Fundacja FinTech Poland opublikowała niedawno raport dotyczący barier i szans na drodze rozwoju polskiego rynku usług finansowo-technologicznych. To pierwsze tak wyczerpujące badanie na ten temat.

Raport nie powstał z dnia na dzień. Do jego powstania konieczna okazała się pomoc serwisu Obserwatorium.biz oraz Centrum Prawa Nowych Technologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W badaniu wzięło udział 20+ fintechów oraz 13 polskich banków. Z pewności mamy więc przed sobą ciekawą i wyczerpującą lekturę.

Raport Fundacji FinTech jest dostępny pod adresem: http://fintechpoland.com/pl/projects/bariery-innowacji-finansowej-raporty/

5. Dzięki crowdfundingowi na Mistrzostwa

Polska Federacja Tańca (PFT) co roku wysyła Reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu, organizowane przez International Cheer Union.

Cheerleaders Flex Pomorze, zawodniczki jedynej w Polsce, profesjonalnej sekcji Cheerleaders na wózkach, zostały powołane przez PFT do reprezentowania Polski w tej kategorii. Cheerleaderki z Flex Pomorze i Galaxy Team połączyły siły, by wspólnie walczyć o złoto w Orlando.

Czytaj więcej: http://crowdfunding.pl/2017/03/10/dzieki-crowdfundingowi-na-mistrzostwa-swiata-w-orlando/

 

Znasz ciekawe newsy którymi chcesz się podzielić? Zostaw komentarz lub pisz do nas!

share on:

1 Comment

  1. Super artykuł. Crowdfunding w dobie internetu ma siłę. Nie chcę reklamować platformy, na której udało mi się zebrać aż 14 460 zł, ale skoro ja – kobieta dałam radę to i Wam się uda. Wcześniej wręcz obowiązkowo weźcie do ręki 1 świetną książkę. Tytuł to Sekrety 12 sposobów jak zdobyć pieniądze na firmę. Bo nie ma rzeczy niemożliwych, pozdrawiam ciepło. Agata 🙂

Leave a Reply