Test aplikacji mobilnej zrzutka.pl

share on:

Zrzutka.pl umożliwia łatwe zakładanie i prowadzenie zbiórek pieniędzy w sieci. Platforma, która niedawno świętowała przekroczenie kwoty 30 milionów złotych wpłat, stawia na jeszcze większą wygodę. Użytkownicy smartfonów mogą korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej.

Łatwość korzystania i brak opłat od dawna decydują o popularności „zrzutki”. Nie spodziewałem się jednak, że zespół pójdzie dalej i stworzy aplikację mobilną. Muszę przyznać, że podszedłem do tej informacji dość nieufnie, ale przetesowałem i… dałem się przekonać!

Strona mobilna zrzutka.pl jest tak dobrze przygotowana, że nigdy nie miałem problemów z jej obsługą a korzystam z portalu bardzo często. Intencją twórców było zapewne ułatwienie zakładania i obsługi zbiórek przez użytkowników. To z kolei jest ogromne wyzwanie i dość kiepsko poradziły sobie z tym nawet znane, międzynarodowe firmy jak kickstarter.

 

Pobranie aplikacji jest bardzo szybkie, a użytkownika wita od razu ekran zakładania lub odszukania projektu.

 

Dodawanie szkicu zrzutki wymaga wpisania tytułu i kwoty do zebrania lub wpłaty od każdej osoby. Następnie pojawia się ekran edycji pozostałych elementów profilu projektu.

 

Dodanie filmu lub grafiki głównej jest bardzo proste, dostępne jest także okno redakcji opisu całej zrzutki.

 

Po zapisaniu zmian można udostępniać zrzutkę – jest to możliwe z poziomu aplikacji!

Jestem pozytywnie zaskoczony wygodą działania aplikacji. Zarówno wspieranie projektów, jak i dodawanie nowej zbiórki jest bardzo proste. Ogromnym zaskoczeniem jest możliwość dokonania wpłaty bez opuszczania aplikacji i przechodzenia do przeglądarki.

+ PLUSY

usunięcie wszystkich zbędnych elementów i treści

szybkość działania

wygoda i łatwość obsługi

dostępność na Android i iOS

– MINUSY

uproszczony edytor treści

brak możliwości przeglądania zrzutek, bez znajomości kodu

Ocena ogólna: Aplikacja zrzutka.pl jest znakomicie dopracowanym narzędziem dla organizatorów zbiórek online – łatwa w obsłudze, szybka i kompletna. Opisane minusy są zrozumiałe i nie przysłaniają świetnego wrażenia.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i AppStore, więc pobrać ją może każdy użytkownik telefonu z Androidem lub iOS. Wejdź na zrzutka.pl i pobierz aplikację!

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

Leave a Reply