Kształtowanie przyszłości – relacja z BlockchainTech Congress

share on:

Podczas II edycji BlockchainTech mówiono o postępach rynku innowacyjnych rozwiązań. 43 ekspertów biznesu, regulacji oraz innowacji dzieliło się wiedzą z obszaru nowoczesnych technologii. Głównymi pytaniami obu dni wydarzenia były: Jak blockchain może zrewolucjonizować świat? W jaki sposób i gdzie wykorzystać jego potencjał? Jak regulować tę technologię? Czy energetyka może zyskać na blockchainie? W jaki sposób ICO i tokenizacja rewolucjonizują pozyskiwanie pieniędzy?

Fot. MMC

Na początku października w Warszawie odbył się BlockchainTech Congress – jedno z największych wydarzeń branżowych w sektorze nowoczesnych technologii. To już druga edycja konferencji, która tym razem przyciągnęła około 600 gości. Celem BlockchainTech jest integracja liderów wszystkich sektorów, gdzie jest stosowany blockchain, wymiana doświadczeniem i wizją oraz dyskusja na temat implementacji i regulacji dotyczących tej rewolucyjnej technologii.

Fot. MMC

Ponad 40 prelegentów w obu blokach tematycznych – BlockchainTech oraz AI & Big Data przedstawiało rozwiązania oparte o technologię rozproszonej bazy danych (DLT) oraz dyskutowało na temat przyszłości rynku i ewentualnych zagrożeniach. Najciekawszymi panelami, poza praktycznymi i już działającymi przykładami użycia technologii, się okazały „Podejście gospodarki do blockchain – perspektywa międzynarodowa” oraz „Regulacje – stan obecny i prognozy” z udziałem doświadczonych postaci z zagranicy. Natomiast, najbardziej niejednoznaczną się okazała debata na temat tokenizacji aktywów, zamykająca drugi dzień kongresu. Opinie prelegentów były podzielone i goście mieli okazje śledzić ciekawą dyskusję.

Fot. Daria Turovtseva

Obecność ekspertów z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Szwecji, Liechtensteinu i Gibraltaru oraz liderów polskiego biznesu pozwoliło spojrzeć na kwestii wdrożenia technologii blockchain z różnych perspektyw oraz ocenić ogólny poziom zaawansowania innowacyjnych rozwiązań w całej Europie. Wynikiem dwudniowego spotkania stał wniosek o tym, że blockchain nie jest technologią przyszłości, tylko już jest codziennością dla wielu branż – rewolucja już dziś. Poza tym, według ekspertów, rynek rozwiązań opartych o blockchain ma niesamowity potencjał do szybkiego wzrostu, a w integracji z innymi innowacjami ma szansę zrewolucjonizować nasze życie.

BlockchainTech Congress jest wydarzeniem wartym uwagi doświadczonego inwestora, lidera branży zarówno jak i początkującego przedsiębiorcy, tech entuzjasty. Jak twierdzą sami organizatorzy:

„Kongres tworzy unikatową platformę wymiany doświadczeń, spotkania przedstawicieli wszystkich sektorów zainteresowanych działaniem i dalszym rozwojem przełomowej technologii. Wydarzenie to jest miejscem prezentacji przykładów jej zastosowania, rozmów o potencjale, przyszłości, jak również kwestiach prawno-regulacyjnych”.

Zapraszamy Państwa na FinTech Digital Congress 2018 http://fintechdigitalcongress.pl

share on:
Daria Turovtseva

Daria Turovtseva

Badacz modeli alternatywnego finansowania oraz rynku innowacji cyfrowych. Magister "Quantitative Finance"

Leave a Reply