Płatności cykliczne – nowa funkcjonalność na Zrzutka.pl

share on:

Zrzutka.pl jest jednym z najszybciej rosnących fintechów w Polsce. Udostępnione zostały nowe funkcjonalności dla użytkowników serwisu.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Zrzutka.pl regularnie zaskakuje ciekawymi nowościami. Tym razem wprowadzona została opcja płatności cyklicznych. Zarejestrowani użytkownicy już dziś mogą włączyć tę funkcję w ustawieniach konta i się zdecydować na comiesięczne, cotygodniowe albo codzienne wsparcie wybranej zrzutki. Natomiast, organizatorzy zbiórek są uprawnieni do korzystania z tej opcji wyłącznie po przejściu pełnej, dwustopniowej weryfikacji osobowej.

Fot. Zrzutka.pl

Na pytanie: „Jak wspierające mogą korzystać z nowej formy wspierania projektów na Zrzutka.pl?” pomysłodawca serwisu Michał Starzyński odpowiada:

Technicznie decyzję o cyklicznym wspieraniu podjąć można na widoku wpłaty na zrzutkach – w pierwszej kolejności należy wybrać opcję 'płatność cykliczna’ i następnie postępować zgodnie z instrukcjami (wybierając płatność comiesięczną, cotygodniową czy nawet codzienną). Tutaj ważne są jednak dwie podstawowe zasady. Po pierwsze, aby płatność cykliczna była dostępna dla wspierających, to musi ona być dla danej zrzutki włączona przez jej organizatora. Po drugie – wsparcie cykliczne mogą ustawić tylko zalogowani wspierający (podczas gdy zwykłych wpłat na Zrzutka.pl można dokonywać nie będąc zalogowanym). Obowiązek bycia zalogowanym związany jest z tym, że w przypadku płatności cyklicznych udostępniamy wspierającym możliwość rezygnacji z cyklicznego wspierania wybranej zrzutki, a możliwość rezygnacji dostępna jest w ustawieniach konta na Zrzutka.pl (zaś dostęp do tych ustawień jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników). Nowa funkcja działa prosto i sprawnie a nad bezpieczeństwem transakcji czuwa lider błyskawicznych płatności czyli PayU S.A.

Fot. Zrzutka.pl

Z kolei, współzałożyciel Zrzutka.pl, Tomasz Chołast tłumaczy dlaczego i z myślą o kim właśnie takie rozwiązanie zostało wprowadzone na Zrzutce:

Tak, właśnie uruchomiliśmy możliwość cyklicznego wspierania zrzutek. Ideą tego rozwiązania jest ułatwienie prowadzenia projektów czy inicjatyw, które wymagają powtarzalnych wpłat. Pozwoli to na łatwe wspieranie projektów takich jak np. prowadzenie kanału na YouTube czy pisanie bloga. Wierzymy, że to rozwiązanie pomoże również w finansowaniu grupowych inicjatyw społecznych i sportowych t.j. stowarzyszenia, think tanki czy drużyny sportowe, które utrzymują się ze składek członkowskich.

Warto też zaznaczyć że w celach bezpieczeństwa taka funkcjonalność portalu będzie aktywna wyłącznie dla zrzutek aktywnych. Zablokowane przez serwis, wyłączone albo usunięte przez organizatora oraz w jakikolwiek sposób ograniczone przez operatora Zrzutka.pl projekty będą automatycznie wykluczone z puli wspieranych cyklicznie.

Dołącz się i Ty do ponad 173 tys. użytkowników na Zrzutka.pl i przetestuj wszystkie funkcjonalności serwisu.

share on:
Daria Turovtseva

Daria Turovtseva

Badacz modeli alternatywnego finansowania oraz rynku innowacji cyfrowych. Magister "Quantitative Finance"

Leave a Reply