30 milionów złotych za pośrednictwem zrzutka.pl

share on:

30 milionów złotych wpłacono na projekty za pośrednictwem zrzutka.pl. Popularny portal umożliwiający łatwe założenie bezpłatnych zbiórek elektronicznych świętuje kolejny sukces.


Celem sporej części otwartych zbiórek są potrzeby charytatywne i projekty społeczne, ale spektrum jest dużo szersze. Na wsparcie klubu zbierają kibice Odry Wodzisław, a Stowarzyszenie Marsz Narodowy na własne media. W ubiegłym tygodniu kwotą 175 089 zł zakończyła się wspólna akcja zrzutki i Mastercard „Światełko do nieba”, z której wszystkie środki zostały przekazane na wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Suma wpłat nie jest najważniejszym wskaźnikiem określającym portale finansowania społecznościowego, ale w przypadku zrzutki pokazuje bardzo dużą i, co ważne, stałą dynamikę wzrostu. Na przełomie roku granicę 17 milionów przekroczono na wspieram.to, a 20 milionów na nieco starszym polakpotrafi.pl.

W czerwcu 2016 roku zrzutka świętowała przekroczenie 10 mln złotych, więc droga do „okrągłej trzydziestki” zajęła niemal dokładnie 18 miesięcy. To bardzo dobry wynik i prognostyk na przyszłość.

 

share on:
Redakcja

Redakcja

Redakcja portalu crowdfunding.pl

1 Comment

Leave a Reply