Wystartował nowy polski portal crowdfundingowy

share on:

Otrzymaliśmy dzisiaj informację prasową o uruchomieniu nowego portalu finansowania społecznościowego crowdfunders.pl.

„Serwis crowdfunders.pl będzie pełnił rolę animatora takich inwestycji, kojarząc twórcę projektu z grupą internautów, którzy są zainteresowani udziałem w finansowaniu danego przedsięwzięcia. – Pierwszy potencjalny projekt, który spróbujemy zrealizować, to zakup całości lub przynajmniej jednego piętra nowoczesnego biurowca w Krakowie – mówi Łukasz Luzar, pomysłodawca serwisu.

(…) Działalność portalu przypomina znane już w sieci zakupy grupowe, natomiast będzie się ona ograniczać jedynie do kojarzenia ze sobą zainteresowanych stron.

(…) Za organizację konkretnego projektu inwestycyjnego będzie odpowiadał wyspecjalizowany partner zewnętrzny, taki jak kancelaria prawna, fundusz inwestycyjny lub bank.

Docelowo serwis udostępni dla swoich użytkowników funkcjonalności, które umożliwią im bieżącą kontrolę prowadzonej inwestycji oraz interaktywny udział w procesie decyzjnym, dotyczącym realizowanego przedsięwzięcia. Informacje o nowych projektach inwestycyjnych, wraz ze szczegółowymi zasadami udziału, będą przesyłane za pośrednictwem newslettera. Rejestracja użytkowników została już rozpoczęta. Serwis zachęca również do zgłaszania własnych pomysłów na nowe inwestycje.”

W naszej opinii portal jest bardzo niedopracowany, nie ma też żadnych regulaminów, a jedyny projekt dotyczy kupna biurowca o wartości 22 000 000 zł. Niespecjalnie widać też znamiona platformy finansowania społecznościowego, a raczej tablicy ogłoszeniowej łączącej inwestorów z projektami.

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

3 komentarze

  1. Hmm… brzmi ciekawie. Jeśli za jedyne 100zł mogę spełnić swoje marzenia i stać się udziałowcem niewielkiego browaru, to ja w to wchodzę!

  2. Nie wiadomo jeszcze jakie projekty się pojawią. Informować trzeba, w końcu może będziemy mogli pisać więcej o rynku polskim, tylko on musi na poważnie powstać 🙂

  3. mega dobrze! Szkoda, że to nie działa, a strona jest zrobiona po amatorsku 😀 Ogólnie dla mnie to wygląda na przekręt i zbieranie maili do spamerskiej bazy danych 🙂

Leave a Reply