Po-Dzielnia, tam podzielisz się wszystkim….od starych spodni po wiedzę

share on:

Po-Dzielnia, czyli Centrum Ekonomii Współdzielenia w Poznaniu powstaje z inicjatywy Fundacji Pro Terra oraz projektu Givebox Poznań. Poprzez finansowanie społecznościowe chcą oni zebrać środki na stworzenie miejsca, w którym oddasz niepotrzebne rzeczy i weźmiesz coś dla siebie.  Będzie to także miejsce integracji społecznej dzielnicy oraz przestrzeń do działań kulturalno-artystycznych i edukacyjnych.

Zbiórka środków przez crowdfunding, cel: 9 900 zł

W marcu 2018 roku projekt Po-Dzielni wygrał konkurs w ramach programu „Otwarta Strefa Kultury – Łazarz” i otrzymał lokal przy Głogowskiej 27. Jednak żeby Po-Dzielnia zaczęła działać, potrzebne są środki na remont lokalu i wyposażenie.

● zakup niezbędnych materiałów potrzebnych do wyposażenia wnętrza, wg założeń projektu mają być to elementy pochodzące z recyklingu lub upcyklingu, w pełni biodegradowalne (europalety, skrzynki, meble, lampy z drugiego obiegu) wg projektu przygotowanego przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej

● sprawdzenie instalacji

● wyburzenie ścianek działowych

● odsłonięcie zabudowanego okna

● zakup i instalację grzejnika

● przygotowanie przestrzeni warsztatowej

● zakup farb i malowanie ścian

● oznakowanie lokalu i przygotowanie „witryny”

 

Inicjatywa wielozadaniowa

Projekt Givebox Poznań to szafy, do których możemy oddać swoje, niechciane już rzeczy i wziąć cudze. Ten rodzaj wymiany odzieży istnieje już od jakiegoś czasu w kilku większych miastach w Polsce. W Warszawie tego typu miejsca znajdują się w okresie zimowym pod urzędami dzielnic. Jest to jedna z coraz bardziej powszechnych form recyclingu, dzięki któremu nie tylko nie marnujemy i nie wyrzucamy naszych rzeczy, ale również niesiemy pomoc potrzebujących. Krótko mówiąc, warto wspierać takie inicjatywy!

Kolejnym zadaniem Po-Dzielni ma być integracja i edukacja społeczności poznańskiej dzielnicy Łazarz. Co ciekawe, jednym z głównych założeń jest edukowanie w dziedzinie „drugiego życia przedmiotów” oraz promocja tego typu inicjatyw.

Prezenty!

Fundacja Pro Terra, która jest organizatorem zbiórki wyjątkowo zadbało o różnorodność prezentów dla wpłacających. W zależności od wpłaconej kwoty, możemy dostać bon do baru lub kawiarni, ręcznie robione mydło, voucher na herbaty, bilety do kina i teatru, a nawet indywidualną konsultację „Jak żyć zero waste?”.

Więc jeśli nie dla samej idei, to dla wszystkich tych prezentów warto wesprzeć powstanie Po-Dzielni!

 

https://zrzutka.pl/4dbryp

share on:

Leave a Reply