Nasi dzielni chłopcy, czyli społecznościowa ekranizacja Dywizjonu 303

share on:

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji Arkadiusz Regiec z beesfund.com poruszył widownie opisując przykłady dużych projektów sfinansowanych przez społeczność. Sam pisałem już o crowdfundingu filmu Iron Sky, ale jedna z koncepcji prelegenta to naprawdę duży projekt filmowy.

Arek Regiec jako koncepcję wyświetlił slajd z możliwym projektem do crowdfundingowej realizacji – ekranizacją książki „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera. To bardzo ciekawa historia polskich pilotów, którzy bohatersko bronili nieba nad Anglią podczas inwazji powietrznej wojsk Hitlera w czasie II Wojny Światowej. Sam początkowo patrzyłem na projekt jako pewien przykład możliwości, ale jak Regiec zaczął mówić o czerwonych, kaszmirowych szalikach pilotów jako przykładowej nagrodzie, to kilka osób uśmiechnęło się z entuzjazmem.

Crowdfunding filmu na beesfund.com

Cała historia naszych pilotów jest bardzo ciekawa, a książka jest lekturą szkolną. Kiedyś trafiłem na odcinek angielskiego serialu z polskimi napisami, w którym „nasi dzielni chłopcy” są przedstawieni jako ludzie, którzy być może uratowali Anglię przed powietrzną inwazją.

Opisywałem historię wyświetlanego nadal we wszystkich dużych kinach filmu Iron Sky, którego dużą część budżetu sfinansowała społeczność.  Ekranizacja tak skomplikowanej produkcji jaką jest batalia powietrzna na angielskim niebie to z pewnością wielomilionowe przedsięwzięcie. Osobiście chętnie bym w nim chętnie uczestniczył, zwłaszcza jeżeli w projekt zaangażują się wielkie nazwiska. Byłby to projekt bardzo ciekawy, a być może w tej zapowiedzi szefa beesfund.com jest ziarnko prawdy.

[dropcap type=”circle” color=”#ffffff” background=”#ef7f2c”]?[/dropcap]  Chcielibyście zostać koproducentami wielkiej produkcji filmowej?

[dropcap type=”circle” color=”#ffffff” background=”#ef7f2c”]?[/dropcap]  Wsparlibyście taki projekt choćby kupnem biletu jeszcze przed jego realizacją?

 

share on:
Karol Król

Karol Król

Od 2010 prowadzę crowdfunding.pl i angażuję się w zrównoważony rozwój sektora finansowania społecznościowego w Polsce i w Europie. Zapraszam do dyskusji!

4 komentarze

  1. zawsze uśmiecham się z entuzjazmem, kiedy Regiec opowiada o czerwonych, kaszmirowych szalikach pilotów!

Leave a Reply